пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało co mocno nie zaznaczy projektu trawy ewentualnie rabaty jak niskie żywe plot.

Bardzo duże, albowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , zasną w razie potrzeby zasłania pobliskie budynki a także ulice. Żeby otworzyć taki plot rośliny sadzimy wokół granic posiadłości. Jeśli mamy dosyć miejsca, w największym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, która przy okazji daje orzechy. Jeśli chcemy ażeby nasze zielone plot było bardzo wysokie a przy okazji wąskie to w cieniu wolno je ukształtować z limaku powszechnego, grabu powszechnego lub klonu polnego. Pamiętajmy niemniej jednak, że w momencie gdy rośliny nas przerosną, ich zmniejszanie będzie dosyć utrudnione.

Nic właściwie nie uwydatni linii trawnika bądź kwiatów jak małe żywe ogrodzenie.

W cieniu, gdzie zarówno trawnik, jak i kwiaty czasami nie potrafią dobrze wzrastać w przydzielonych terenach, niewysokie krzewy umieją utrzymać zielone zaplecze w wyznaczonym miejscu czy tez zasłonią gołe placki ziemi. Ślicznie przycięty nieduży żywopłot sam notabene robi za dekoracje ogródka. Na zielone ogrodzenia nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna wyłącznie ploty formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, których się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, jednak przecież w mrocznych kącikach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś przystrajają je zgrabne jabłuszka, jakie można wykorzystać na konfitury.

Niewysokie bądź postawne roślinne ploty można otrzymać z krzewów iglastych.

Na nieszczęście, rośliny z tej klasy często są znacznie droższe niż drzewa liściaste. Z nich najlepiej wytrzymuje miejsce zacienione cis zwyczajny. Najczęściej szeroko się rozrasta i należny go redukować, pomimo tego jego wersje Cis jest dozwolone odłożyć samopas.Będzie migiem kiełkował i ocali kolumnowy kształt.

Jeśli wasz kącik jest nader zacieniony, wskazane jest aby żywy plot rozświetlić kolorowymi krostami. Poniektórego z cienioznośnych gatunków maja klasie o złotawych ewentualnie wielobarwnych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr normalny Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne barwy są w największym stopniu przystępnego w słońcu, jednakowoż nawet w śladzie liście ostają całkiem jasne, poniekąd oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий