вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się dewastują i mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba rozpocząć od dokładnego oraz starannego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji sztachet z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten rodzaj płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji dlatego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий